Zeiss Nano Prime je řada profesionálních filmových objektivů s pevným ohniskem, pro moderní full-frame bezzrcadlovky (v době uvedení se objektivy dodávají s výměnným bajonetem Sony E). Všech šest variant se vyznačuje konzistentní světelností T/1,5 při pokrytí ohniskových vzdáleností 18 – 100 mm, samozřejmostí je velice odolné provedení.

More information

4 840 € with VAT 4 000 € without VAT
-+
Availability
on request
Product description

Product description

Zeiss Nano Prime je řada profesionálních filmových objektivů s pevným ohniskem, pro moderní full-frame bezzrcadlovky (v době uvedení se objektivy dodávají s výměnným bajonetem Sony E). Všech šest variant se vyznačuje konzistentní světelností T/1,5 při pokrytí ohniskových vzdáleností 18 – 100 mm, samozřejmostí je velice odolné provedení.

Široký rozsah ohnisek
Objektivy Nano Prime se dodávají ve variantách 18 mm, 24 mm, 35 mm, 50 mm, 75 mm a 100 mm, a nabízejí tak široký rozsah ohniskových vzdáleností, od širokoúhlého záběru až po teleobjektiv.

Filmový vzhled v každém záběru
Vysoká světelnost objektivů Nano Prime v kombinaci s jejich schopností zaostřit na blízko umožňuje dosáhnout fascinující malé hloubky ostrosti, a to i při širokoúhlých záběrech. Díky světelnosti T/1,5 a cloně s 12 lamelami vytvářejí tyto objektivy vynikající bokeh, který umožňuje pořizovat fantastické filmové záběry ve stylu řady Supreme Prime a hodí se tedy i pro nejnáročnější filmové produkce, např. pro osazení na B-Cam a C-Cam kamerách.

Odolná a precizní konstrukce
Objektivy Nano Prime se vyznačují výjimečnou optickou precizností a odolným provedením. Díky kompaktní konstrukci, v níž je umístěn 95mm závit pro kompendium a 86mm pro filtr, lze tyto objektivy bez problémů využít i se stabilizátory nebo drony. Jednotné umístění zaostřovacích a clonových kroužků zjednodušuje výměnu objektivu a je doplněno snadno čitelnými kalibrovanými stupnicemi, plynulým otáčením zaostřovacího kroužku o 280° a přesným otáčením clonového kroužku o 90° pro perfektní nastavení.

Pro náročné podmínky
Jsou vyrobeny pro náročné podmínky, jako je chlad a déšť, a procházejí přísnými testy, které zaručují vysokou jejich odolnost v nejnáročnějších podmínkách. Objektivy Nano Prime jsou spolehlivou volbou pro každodenní použití!

Vyměnitelný bajonet
Modely Nano Prime jsou vybaveny výměnným bajonetem ZEISS IMS (Interchangeable Mount System). Objektivy jsou vybaveny uživatelsky nastavitelným zadním zaostřením pomocí podložek a zaručují přesné sladění se stupnicí i u komerčních kamer a fotoaparátů, které obvykle vykazují vyšší tolerance mechaniky bajonetu.

Elektronické rozhraní
Jsou vybaveny integrovaným elektronickým rozhraním na bajonetu, které umožňuje přenos metadat v reálném čase, včetně ohniskové vzdálenosti, zaostřovací vzdálenosti a clony, přímo do fotoaparátu/kamery. Další údaje o objektivu, zahrnující zkreslení a vinětaci, jsou dostupné v rámci ekosystému ZEISS CinCraft. Tyto informace jsou cenné pro postprodukci (CinCraft Mapper) a jsou kompatibilní s nově představeným systémem sledování kamery CinCraft Scenario.

Servis po celém světě
Objektivy Zeiss Nano Prime jsou ručně sestavené a pečlivě gravírované s individuálně kalibrovanými stupnicemi, a jsou rovněž navržené pro snadnou údržbu. Společnost Zeiss v posledních letech vytvořila robustní celosvětovou servisní síť, jejíž autorizované servisní stanice zajišťují údržbu podle továrních standardů v USA, Evropě a Asii.

Zeiss Nano Prime 35mm T1.5 (Sony E) (Metric)

 • Světelnost: T/1,5–T/16
 • Min. ostřící vzdálenost: 0,45 m
 • Délka: 89 mm
 • Přední průměr: 95 mm
 • Váha: 0,87 kg
 • Rotace ostřícího prstence: 280°
 • Horizontální úhel záběru (FF): 53,8°
Parameters

Parameters

Manufacturer: ZEISS
Category: Lenses

Main parameters

BayonetE-mount
Lens TypeFixed Glass
Lens suitable forFull frame
Lens suitable forSuper 35
Aperture (f)1.5
Focal length35mm

Other parameters

SeriesNano Prime
ACCESSORIES (4)

Accessories for: Sony Alpha A7 IV (Body) (4)

Sony Alpha A7 IV (Body)

 • Free transport
 • Gift for free
Gift Included 72.64 €
The ALPHA 7 IV takes ‘basic’ to the next level for full-frame cameras with excellent
2 480.5 €
In stock 1 pcs

Sony ILME-FX3

 • Free transport
Sony's FX3 Cinema Line camera brings the visions of passionate content creators to
4 136.2 €
Backordered 1 pcs

Sony Alpha A9 III (tělo)

 • Free transport
Promotion
Sony Alpha 9 III camera features a newly developed global shutter image sensor that
6 829.45 €
14-30 days

Sony FX6

 • Free transport
 • 4K / UHD
The Sony FX6 provides cinematic expression to professional filmmakers andfreelancers
6 312.5 €
on request
To this product (3)