DJI Focus Pro LiDAR

DJI Focus Pro, první nezávislý systém „automatického manuálního ostření“ (AMF) společnosti DJI, poskytuje uživatelům spolehlivé a komplexní řešení pro boční ostření. Integruje LiDAR technologii pro precizní (76.800 měřících bodů) ostření na objekty vzdálené až 20 m a dovoluje využívat jak automatický ostřící systém, tak rychle přepínat do manuálního režimu.…

More information

619 € with VAT 511.57 € without VAT
-+
Availability
on request
SKU:
CP.RN.00000359.01
Add to Compare Price history

Show all accessories

Product description

Product description

DJI Focus Pro, první nezávislý systém „automatického manuálního ostření“ (AMF) společnosti DJI, poskytuje uživatelům spolehlivé a komplexní řešení pro boční ostření. Integruje LiDAR technologii pro precizní (76.800 měřících bodů) ostření na objekty vzdálené až 20 m a dovoluje využívat jak automatický ostřící systém, tak rychle přepínat do manuálního režimu. LiDAR jednotka. V prodeji od 8. 5. 2024.

Nově navržený DJI Focus Pro Grip disponuje 2,5hodinovým napájením systému, intuitivním ovládáním na displeji, automatickou kalibrací a ukládáním dat pro 15 objektivů, spuštěním/zastavením nahrávání přes Bluetooth a možností ručního snímání, umožňuje také precizní ostření pomocí technologie LiDAR, a to i bez stabilizátoru Ronin.

Rukojeť vybavená barevným dotykovým displejem, podporuje nastavení parametrů LiDAR a motoru a umožňuje zobrazení v reálném čase z perspektivy systému LiDAR, takže má uživatel má během používání naprostý přehled. Aplikace DJI Ronin obsahuje integrovaná data objektivu, která lze importovat do motorku Focus Pro Motor prostřednictvím Bluetooth připojení k rukojeti. Jeden motor může uchovávat data až pro 15 objektivů. 

Rukojeť je možné připojit přímo k bezzrcadlovým kamerám přes Bluetooth a bezdrátově spustit/zastavit nahrávání. Prostřednictvím Bluetooth ji lze také spárovat s aplikací DJI Ronin a dokončit tak kalibraci manuálních objektivů.

Dokonalejší ostření
LiDAR má nyní delší zaostřovací vzdálenost, až 20 metrů, což je přibližně třikrát více, než u předchozí generace, takže bez problémů zvládne i snímání pomocí teleobjektivů. Velmi široké zaostřovací FOV 70° umožňuje snadné pořizování okrajových kompozic a záběrů zblízka, což výrazně zvyšuje tvůrčí svobodu.

Přesnější a stabilnější zaostřování
Vylepšený systém LiDAR nyní disponuje 76.800 měřícími body, což je o 77 % více, než u předchozí generace, čímž se zlepšila detekce okrajů a zároveň se účinně snížila doba vyhledávání subjektů pro zaostření. Díky obnovovací frekvenci 30 Hz je navíc zaostření spolehlivé, i když se objekt rychle pohybuje. A díky novým algoritmům umělé inteligence je možné dosáhnout spolehlivějšího rozpoznávání osob a vozidel. I v případě, že je objekt na okamžik zakrytý, může LiDAR rychle obnovit zaostření. 

Rychlost automatického zaostřování lze nastavit v pěti úrovních. Nižší úrovně umožňují jemnější zaostřování, zatímco vyšší úrovně umožňují rychlejší a citlivější zaostřování. K dispozici jsou také dva režimy zaostřovacích oblastí, Wide a Flex Spot. V režimu Wide dokáže LiDAR automaticky detekovat a zaměřit osoby a vozidla. V režimu Flex Spot si uživatelé mohou ručně vybrat libovolný objekt, na který chtějí ostřit.

Flexibilní sada
Focus Pro se skládá ze čtyř hlavních modulů: LiDAR, motor, rukojeť a Hand Unit. Uživatelé mohou tyto moduly flexibilně kombinovat podle různých požadavků. Samostatní tvůrci mohou využívat automatické zaostřování LiDAR, které výrazně zvyšuje efektivitu snímání a umožňuje dosáhnout vynikajících tvůrčích výsledků. Spolupracující členové větších týmů pak mohou díky přesnému ovládání ostření s využitím ruční jednotky využít větší expresivitu takové sestavy.

Režim AMF
V režimu AMF se při automatickém zaostřování současně otáčí přední volič na rukojeti (nebo zaostřovací knoflík na Hand Unit). To umožňuje tvůrcům jak vizuálně sledovat stav zaostření na monitoru, tak intuitivně vnímat logiku automatického ostření prostřednictvím hmatové zpětné vazby, což umožňuje pohotové rozhodování o tom, kdy je potřeba manuální zásah.

Přepínání mezi manuálním a automatickým režimem
Ovládání zaostřování máte vždy na dosah ruky. V AMF režimu lze manuální ovládání zaostřování zapnout a vypnout v řádu milisekund. To nejenže zachycuje záměr tvůrce s větší přesností a zajišťuje tak ucelený způsob snímání záběrů, ale také významně zvyšuje efektivitu práce na scéně tím, že snižuje počet přerušení způsobených změnami režimu zaostřování.

Dynamické ostření
Inovativní funkce AMF přináší neomezené tvůrčí možnosti. V režimu AMF poskytuje LiDAR spolu s ovládáním tvůrců zážitek ze zaostřování, který je jak efektivní a pohodlný, tak elegantní a dynamický. Kombinuje výkon a spolehlivost moderních technologií s intuicí a kreativitou tvůrců. Otáčením voliče dosáhnete přechodu zaostřování, stisknutím a podržením voliče dosáhnete uzamčení AMF zaostření, což je ideální pro scény s překážkami v popředí.

Asistence ostření
Díky LiDAR technologii mohou uživatelé získat více intuitivní představu o prostorové poloze objektu a využívat asistenci zaostřování LiDAR Waveform prostřednictvím monitoru DJI High-Bright Remote Monitor, čímž získají pohled na celou scénu z ptačí perspektivy. Kromě toho LiDAR Waveform nabízí doplňující informace, jako je poloha objektu, referenční linie ohniskové roviny v reálném čase a měřítko vzdálenosti, které pomáhají vyhodnotit stav automatického zaostřování a předvídat optimální okamžik pro manuální zásah.

Ovládání objektivů FIZ Hand Unit
Ruční jednotka dovoluje jednoduše ovládat zaostření, zoom a clonu objektivu. Týmová práce se tak stává efektivnější, což usnadňuje snímání složitějších scén. Nabízí plynulé nastavení tlumení v reálném čase, možností komunikovat na vzdálenost až 160 m, spuštění/zastavení natáčení přes Bluetooth, 

Rychlost ovládacího motorku je přibližně o 30 % vyšší než u předchozí generace, přičemž latence je pouhých 10 milisekund. Točivý moment motoru je možné nastavit tak, aby odpovídal těsnosti zaostřovacího kroužku různých objektivů, což zajišťuje plynulejší chod. Směr otáčení motoru lze flexibilně nastavit podle různých montážních poloh, nechybí ani kompatibilita s 15mm ližinami.

Parameters

Parameters

Manufacturer: DJI
Category: Zoom and focus control
ACCESSORIES (7)

Accessories for: DJI RS 4 Pro (7)

DJI RS 4 Combo

The lightweight DJI RS 4 stabilizer streamlines native vertical shooting and delivers
719 €
In stock 1 pcs

DJI RS 4 Pro

The RS 4 Pro is DJI's flagship stabilizer that integrates seamlessly with DJI Focus
869 €
Backordered 5 pcs

DJI RS 4

The lightweight DJI RS 4 stabilizer streamlines native vertical shooting and delivers
549 €
Backordered > 5 pcs

DJI RS 4 Pro Combo

  • Free transport
The RS 4 Pro is DJI's flagship stabilizer that integrates seamlessly with DJI Focus
1 099 €
Backordered 2 pcs

DJI Focus Pro Grip

DJI Focus Pro, DJI's first independent "Automatic Manual Focus" (AMF) system, provides
319 €
on request

DJI Focus Pro Motor

DJI Focus Pro, DJI's first independent "Automatic Manual Focus" (AMF) system, provides
139 €
on request

DJI Focus Pro Hand Unit

DJI Focus Pro, DJI's first independent "Automatic Manual Focus" (AMF) system, provides
819 €
on request
To this product (2)
  • Show all
  • DJI Focus Pro LiDAR

    DJI Focus Pro, první nezávislý systém „automatického manuálního ostření“ (AMF) společnosti
    619 €
    on request